Facebook Twitter Reset

Zaskakujący album „Comfort and Happiness”. Solowy debiut Dawida Podsiadło

Dla pochodzącego z Dąbrowy Górniczej Dawida Podsiadło występ w talent show nie był debiutem, lecz szansą na sukces. O dziwo dwudziestolatek nie zaprzepaścił swojej szansy, błyszczy już teraz, zapełniając sale koncertowe i namioty festiwali. Jego anglojęzyczna płyta „Comfort and Happiness” jest rozchwytywana niczym świeże bułeczki, a młody wokalista jest coraz bardziej popularny.

bestseller

Z alternatywy do muzyki popularnej

Dawid Podsiadło

źródło: fotografia wydawcy

Dawid Podsiadło za nim pojawił się w talent show, występował jako wokalista dwóch rockowych zespołów: Curly Heads i Reaching For The Sun. Jednak, aby jego gwiazda świeciło jasno nie wystarczy sam niesamowity wokal, ale też odpowiednia aranżacja.

Za stworzeniem „Comfort and Happiness” stoi znakomity producent muzyczny Bogdana Konradcki, a teksty na debiutancki album pisała Karolina Kozak. Dzięki temu powstał wysokiej klasy album z piosenkami w języku angielskim ponieważ jest on najbliższy wokaliście.

Prostota i minimalizm

„Comfort and Happiness” można zakwalifikować do dość minimalistycznej muzyki pop, ocierającej się o alternatywę, ale zaskującą świeżością. Debiutancki album utrzymany jest raczej w melancholijnym klimacie, przy dość ograniczonym instrumentarium. Przesłuchując album odnosi się wrażenie, że głos Dawida Podsiadło bardziej pasuje do stonowanych kompozycji bo mówiąc szczerze do stricte rockowego grania jego głos się nie nadaje.

Dawid Posiadało posiada nie tylko nie zwykły głos, ale potrafi też wodzić słuchacza po własnej krainie. Można mieć tylko nadzieje, że „Comfort and Happiness” to nie ostatnia solowa płyta młodego wokalisty i że będzie można usłyszeć go nie tylko w rockowych kawałkach.

Nota biograficzna

Dawid Podsiadło to śpiewający od kilku lat młody wokalista pochodzący z Dąbrowy Górniczej. Do tej tworzył wyłącznie muzykę z pogranicza rocka, obecnie jego twórczość trzyma się w konwencji pop-roca. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2012 roku z zespołem Curly Heads. Jego popularność wzrosła po zwycięstwie w programie muzycznym X-Factor. Pierwszy solowy album ukazał się w maju tego roku.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Dawid Podsiadło
Gatunek: Pop & Rock

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię