Facebook Twitter Reset

„Miłość” króluje na nowym albumie Jamala. Bardziej rockowo niż dotychczas

Jamal na swój nowy krążek „Miłość” kazał czekać wiernym fanom aż 5 lat. Jednak było warto bo zaskakuje on w każdej z trzynastu kompozycji. Przez pięć lat może się wiele wydarzyć, jednak dla Jamala to bardzo dobrze wykorzystany czas. W nowych utworach słychać, że muzyk wyraźnie dojrzał. I nie chodzi tutaj tylko o warstwę tekstową, ale też muzyczną.

bestseller

Można zakochać się w „Miłości”

Jamal Miłość

źródło: fotografia wydawcy

Nowa płyta zaskakuje, na pewno dotychczasowi słuchacze i fani nie spodziewali się, usłyszeć zamiast reggae i dancehallu na “Miłości” tyle żywych gitar. Utwory pełne są nie tylko znakomitych gitarowych brzmień, ale też rockowych riffów pokazują, inną twarz zespołu. Niewątpliwie bardziej elektryczne oblicze Jamala na nowej płycie to duża zmiana na lepsze. Ewolucja ich twórczości pozwala im wskoczyć na jeszcze wyższą niż dotychczas półkę muzyczną. Na „Miłości” utwory są żywe i szybko wpadają w ucho ponieważ nie brakuje im charakteru i melodyjności.

„Miłości” to także reggae

Pomimo tak dużego skoku artysty w ciągu tych pięciu lat na nowym albumie „Miłość” nie brakuje także klimatów reggae. Niewątpliwie Jamal nie pozwala słuchaczom zapomnieć o swoich korzeniach, ale jednocześnie pokazuje jak długa muzyczna droga jest za nimi.

Artyści nowym krążkiem „Miłość” udowadniają, że z każdym nowym albumem mogą zaskoczyć oraz pokazać słuchaczom coś nowego. Nowa płyta pokazuje, że Jamal jest otwarty na nowe brzmienia i można jedynie zgadywać jak długa jest droga muzyczna przed nimi.

Nota biograficzna

Jamal to polski zespół muzyczny, który powstał w Radomiu w 1999 roku z inicjatywy Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego. Od początku ich działalności tworzyli muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Obecnie ich twórczość kieruje się w bardziej rockowe brzmienia. Zadebiutowali w 2005 roku albumem „Rewolucje”, który zdobył nominację do nagrody Fryderka w kategorii najlepszy album Roku HIP-HOP / R & B. Od 2005 roku Jamal ma na koncie sześć singli oraz trzy albumy studyjne.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Jamal
Gatunek: Rap & Hip Hop

1 opinie do “„Miłość” króluje na nowym albumie Jamala. Bardziej rockowo niż dotychczas”

  1. Robi_1990
    27 listopada 2013 dnia 11:30 #

    Nie sądziłem, że Jamal potrafi dać takiego czadu, chociaż wolę jego muzykę na koncertach.

Dodaj swoją opinię