Facebook Twitter Reset

LemON, czyli kolejny genialny debiut tego roku. Płyta o tym samym tytule już w sklepach muzycznych

Okazuje się, że w Polsce jest więcej utalentowanych młodych ludzi niż do tej pory sądzono. Zespół LemON z charyzmatycznym liderem Igorem Herbutem to kolejne genialne odkrycie ,,Must Be The Music”. Wygrana w tym ogólnopolskim programie otworzyła młodemu zespołowi drzwi do kariery.

Zespół nie zwalnia tempa, nagrał właśnie nową płytę „Lemon (Special Edition)”. Nic więc dziwnego ponieważ udało dokonać mu się niebywałej sztuki, ze swoją niekomercyjną muzyką osiągnęli komercyjny sukces.

Najpierw złoto, a później platyna

LemON

źródło: fotografia wydawcy

Zespół LemON to kolejne niezwykłe odkrycie na polskiej scenie muzycznej. Niedługo po premierze ich debiutancka płyta „Lemon” pokryła się złotem, a następnie platyną. Nic więc dziwnego, że grupa nie spoczęła na laurach. Ich trzy największe przeboje z nowej płyty w czasie tylko kilkunastu miesięcy odniosły spektakularny sukces w rozgłośniach radiowych oraz w Internecie. LemON odbywa też trasę koncertową po całej Polsce. W ich muzyce słychać wpływ folku ukraińskiego, kultury łemkowskiej, która miesza się z rockową drapieżnością i jazzowym groovem. Nic więc dziwnego, że ta niezwykła mieszanka spotkała się z tak dużym uznaniem fanów jak i krytyków.

Debiutancki album w nowym wydaniu

Album „Lemon (Special Edition)” to prezent dla wiernych fanów od zespołu. To zupełnie nowe wydanie debiutanckiej płyty. Dzięki nowemu masterowi jest ona dopieszczona brzmieniowo. Dodatkowo wzbogacona jest one zupełnie nowe nagrania. W nowym albumie znaleźć można niepublikowane dotąd radiowe single a także starannie wybrane występy live oraz nowy singiel „Dewiat”.

Nowy album udowadnia, że zespół LemON nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Na płycie DVD znajduje się natomiast wyjątkowe występy live oraz specjalny materiał wideo zza kulis.

Nota biograficzna

Zespół LemON to pop-rockowa grupa muzyczna wykonująca muzykę polsko-łemkowsko-ukraińską. Została ona założona w 2011 roku tuż po zakwalifikowaniu się do programu talent show Must Be the Music z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Ich debiutancki album zdobył statut platynowej płyty, a najnowszym album jest drugim w ich dorobku muzycznym.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: LemON
Gatunek: Pop & Rock

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię