Facebook Twitter Reset

Kiedy w muzyce dominuje spokój. Marek Niedźwiecki i jego „Muzyka ciszy”

Tytuł tego dwupłytowego albumu Marek Niedźwiecki zaczerpnął z fragmentu wiersza Haliny Poświatowskiej „muzyka jest ciszą, w której słychać muzykę”. Nocne czytanie wierszy w Trzecim Programie Polskiego Radia dała początek wspaniałej składance. Pierwszy raz „Muzyka Ciszy” przydała się po katastrofie w Lesie Kabackim, a potem pojawiła się na antenie radia wiele razy.

bestseller

Wyjątkowa audycja w szczególny czas

muzyka ciszy

źródło: fotografia wydawcy

„Muzyka Ciszy” zebrane na dwupłytowym albumie utwory grane przez Marka Niedźwieckiego w Trójce w chwilach wyjątkowych i specjalnych. Takich szczególnych momentach kiedy brakuje słów, jak dzień śmierci Jana Pawła II. Prawie zawsze pojawia się na antenie pierwszego listopada, zgodnie ze stwierdzeniem „każdy może zapalić świeczkę”. Marek Niedźwiecki twierdzi, że z roku na rok są one dla niego coraz większym wyzwaniem. Jednak przede wszystkim na płytach znalazły się osobiście lubiane przez dziennikarza utwory.

Panie Marku, kiedy będzie płyta?

Słuchacze „Trójki” od dawna dopytywali się, kiedy będzie można posłuchać takich płyt. Na to Marek Niedźwiecki odpowiadał, że raczej nigdy. Jednak czasy się zmieniły, a prawa wydawnicze można kupić do takich cudów muzycznych, że czasem aż żal ich nie grać. Dlatego też na płytach znalazły się same cudowne wspomnienia. Obie płyty otwierają i zamykają utwory Jona Andersona, jednak znajduje się na nich także więcej wspaniałych przebojów. „Muzyka ciszy” to na nowo odkryte stare przeboje, które powinny przypaść do gustu każdemu.

Nota Biograficzna

Marek Niedźwiecki to przede wszystkim polski dziennikarz muzyczny, a także długoletni prezenter Programu III Polskiego Radia Okazjonalnie zdarza mu się współpracować z prasą muzyczną, z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. „Muzyka ciszy” nie jest pierwszą składanką autorską Piotra Niedźwieckiego. Do tej pory wydał kilka składek między innymi: Złotą Trójkę 1982-2006, 30 lat Listy Przebojów Trójki 2007-2011, Perły z Listy Przebojów Programu Trzeciego oraz Moja lista marzeń 2. Prywatnie jest bratem Piotra Niedźwieckiego, aktualnego prezydenta Zduńskiej Woli.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Różni wykonawcy
Gatunek: Pop & Rock

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię