Facebook Twitter Reset

Kanye West występuje w duecie z Jay-Z. Album super duetu „Watch the Throne” nadal trzyma się na szczytach

Kiedy super duet dwóch artystów wydaje płytę można spodziewać się naprawdę wszystkiego. Na „Watch the Throne” można zresztą patrzeć w dwojaki sposób. Po pierwsze jest to potężna i pompatyczna produkcja popowa opierająca się przede wszystkim na motywach syntezatorów i mocno manipulowanych w studiu partiach wokalnych. Z drugiej strony efektowne brzmienie albumu jest za bardzo efekciarskie oraz krzykliwe i coraz trudniej też patrzeć na to jako na hip-hop.

bestseller

Album, który nie zawiódł

Watch The Throne

źródło: fotografia wydawcy

„Watch The Throne” jest krążkiem, który od ponad dwóch lat zapisuje się bardzo intensywnie na muzycznych kartach historii. Kiedy dwóch najlepiej najlepiej zorganizowanych na rynku pod względem marketingu zapowiada połączenie sił można spodziewać się wszystkiego. Środowisko fanowskie uznało „Watch The Throne” za niewątpliwie jeden z najlepiej sformatowanych albumów w swoim gatunku i na pewno długo nie pojawi się taki, który będzie wstanie sprostać mu pod względem dopracowania.

Hej, spójrz na tron

Nie ulega frekwencji, że album „Watch The Throne” to pole do popisu dla gospodarzy. Rządzą na nim tylko i wyłącznie panowie Kanye Omari West oraz Shawn Corey Carter. Na albumie nie znajdzie się żadnego zbędnego featuringu, słychać jedynie świetny głos Frank Ocean oraz jak zawsze urzekającą Beyonce. Kanye West tą płytą zaskoczył chyba nawet swoich fanów, nikt chyba nie spodziewał się tak dobrego poziomu. Natomiast Jay-z trzyma optymalny poziom, mimo swoich 43-lat na karku Jay nadal brzmi wyśmienicie. Album „Watch The Throne” to niewątpliwie rarytas dla fanów obu panów oraz tego gatunku muzyki.

Nota biograficzna

„Watch The Throne” to album super duetów dwóch raperów Jaya-Z i Kanye West’a, którzy na potrzeby tej produkcji połączyli siły. Jay- Z, czyli Shawn Corey Carter jest amerykańskim raperem i biznesmenem. Zalicza się także do najlepiej zarabiających artystów oraz przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych. Prywatnie jest mężem Beyonce. Natomiast Kanye Omari West to także amerykański raper i wokalista oraz znany producent muzyczny. Swoją rozpoznawalność w branży uzyskał dzięki dokonaniom producenckim w wytwórni Roc-A-Fella Records.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Jay-Z, Kanye West
Gatunek: Rap & Hip Hop

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię