Facebook Twitter Reset

Kamil Bednarek w nowym składzie oferuje lepszą muzykę. Nowa płyta “Jestem…” czaruje publiczność

Po rozstaniu się z Star Guard Muffin Kamil Bednarek powołał do życia grupę Bednarek. W przeciwieństwie do twórczości w SGM, artyści na nową płytę przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu, mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny. Nic więc dziwnego, że dopiero teraz rozkręca się na dobre Bednarkomania, a album “Jestem…” bije rekordy popularności.

bestseller

Trudne rozstania i początki

Kamil Bednarek

źródło: fotografia wydawcy

Twórczość Kamila Bednarka jest zakorzeniona w twórczości reggae i w takiej też konwencja towarzyszy nowej płycie. Grupę Star Guard Muffin zamknięto na szczęście dla twórczości Kamila Bednarka. Na nowej płycie “Jestem…” widać, że Kamil odżywa, teksty są bardziej osobiste, głębsze. Grupa Bednarek wróciła raczej do korzeni, tworząc prawdziwe reggae a nie muzykę popularną.

To nie wątpliwie na korzyść, że artysta zdecydował się wybierać sercem nie portfelem. Płyta “Jestem…” posiada patronaty branżowych mediów, ponadto słychać na niej Gutka oraz Dawida Portasza.

„Jestem..” więc trwam

Bez wątpienia płyta “Jestem…” to prawdziwy harmonijny album,a wyłącznie suma poszczególnych numerów. Czasem co prawda pojawia się nie zawsze uzasadniona angielszczyzna, ale słychać jak kolejne piosenki zahaczają się o siebie kompozycyjnie i tematycznie, łączą się w jedną spójną całość. Znakomicie w album wkomponowuje się utwór “Dni których jeszcze nie znamy” dlatego, że Bednarek jest sobą i nie udaję Grechuty. Nawet jeśli nie jest się miłośnikiem reggae warto sięgnąć po tą płytę ze względu na wokal Bednarka oraz głębokość tekstów, które potrafia zapaść w człowieka.

Nota biograficzna

Kamil Bednarek w środowisku muzycznym znany także pod pseudonimem artystycznym MaccaBraa znany w środowisku również jako MaccaBraa to dwudziestodwuletni wokalista, kompozytor oraz autorem tekstów. Do nie dawna był związany z formacją Star Guard Muffin, a po jej rozwiązaniu w 2012 roku założył grupę Bednarek. Jego kariera nabrała tempa w 2010 roku kiedy to w talent show „Mam talent!” zajął trzecie miejsce na podium.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Bednarek
Gatunek: Pop & Rock

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię