Facebook Twitter Reset

Edyta Bartosiewicz powróciła po latach na scenę. Nowy album „Renovatio” zachwycił fanów

Można powiedzieć, że ostatni raz Edytę Bartosiewicz można było słyszeć wieki temu. Scena muzyczna kiedy jej na niej nie było przebyła kilka epok. Jednak świetnie się w nią wkomponował album „Renovatio”. Został on skomponowany na przełomie wieku. Można więc powiedzieć, że jest to jakby pomost łączy twórczość Edyty, tą starą i tę nową.

bestseller

Edyta Bartosiewicz powraca na scenę

Renovatio Bartosiewicz

źródło: fotografia wydawcy

Edyta Bartosiewicz jest bez wątpienia bardzo niezwykłym przypadkiem w historii polskiej sceny muzycznej. To chyba jedyna artystka, która u szczytu kariery rezygnuje z blasku fleszy i znika w cień. Jednak pomimo piętnastoletniej przerwy w twórczości artystka powraca w wielkim stylu. Nowy album „Renovatio” bije rekordy popularności w sklepach muzycznych.

Teksty na nowej płycie są bardziej osobiste i dojrzalsze, niż te sprzed ponad dekady, nie mniej to ta sama znana i kochana przez fanów Edyta. Okazuje, że nic nie straciła ze swojego niepowtarzalnego, zachrypniętego, nosowego wokalu.

Niby ta sama a jednak inna

To, co można usłyszeć na nowej płycie „Renovatio”, było skomponowane jeszcze w poprzednim wieku. Część podkładów muzycznych została zarejestrowana w w 2002 roku. Natomiast wokale nagrywano dopiero w 2013 roku. Nowa płyta to połączenie znanej i kochanej twórczości Beaty Bartosiewicz, w zupełnie nowym brzemieniu.

Album „Renovatio” zawiera zarówno stare utwory, jak i zupełnie nowe kawałki, także jest gratką dla każdego fana. To niewątpliwe powrót artystki na scenę w wielkim stylu i można tylko mieć nadzieję, że już z niej nie zniknie.

Notka biograficzna

Edyta Bartosiewicz to polska artystka pop-rockowa. Znana jest nie tylko z niezwykłego wokalu, ale jest też genialną autorką tekstów i piosenek. Mało kto wie o tym, że Edyta Bartosiewicz zajmuje się także produkowaniem muzyki. Edyta Bartosiewicz w swojej karierze muzycznej została pięciokrotnie odznaczona nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego statuetką Fryderyka. Artystka jest także członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV. Najnowsza płyta „Renovatio” jest szóstym albumem solowym w karierze artystki, która trwa od lat osiemdziesiątych.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Edyta Bartosiewicz
Gatunek: Pop & Rock

1 opinie do “Edyta Bartosiewicz powróciła po latach na scenę. Nowy album „Renovatio” zachwycił fanów”

  1. Alicja_K
    27 listopada 2013 dnia 11:35 #

    Lubię Edytę od pierwszej płyty i bardzo się cieszę, że wróciła na scenę. Mam zamiar zamówić ją w liście do świętego Mikołaja

Dodaj swoją opinię