Facebook Twitter Reset

Duet Słoń & Mikser powraca. „Demonologia II” przebija pierwszy album zespołu

Bez wątpienia Duet Słoń & Mikser bije rekordy popularności w internecie. „Demonologia II” jeszcze przed wydaniem zyskała 3 miliony wyświetleń do tego dochodzi ponad ponad 140 tysięcy fanów projektu na Facebooku. Nie wspominając już o setki tysięcy wyświetleń utworów z nowej płyty w przeciągu zaledwie kilku dni od momentu opublikowania odsłuchu. Patrząc po samych statystykach może jedynie stwierdzić, że duet Słoń & Mikser jest fenomenem popularności.

bestseller

Wyżyny kunsztu literacko- muzycznego

Demonologia II

źródło: fotografia wydawcy

Wydawałoby się, że kunszt umiejętności Słonia dało się poznać na poprzedniej płycie jednak „Demonologia II” bez wątpienia ją przebija. Słoń nagrywał swój charakterystyczny rap, na tak wysokim poziomie jakiego dotąd się nie słyszało. Można powiedzieć, że pod względem lirycznym raper utrzymał poziom tekstów z poprzednich krążków. Natomiast „Demonologia II” jest jest bez wątpienia najlepszym materiałem wokalnym jaki dotąd wydał raper.

Nie można też ujmować twórczości Miksera, który wypuścił na światło dzienne istne majstersztyk rodem z horrorów. Jednak nowy album różni się znacznie od poprzedniego, nie tylko lepszą jakością, ale przede wszystkim tym, że nie opiewa tylko i wyłącznie w krwiste braggadacio.

Horror rap powraca

Bez wątpienia Słoń i Mikser to doskonale dobrany duet do tworzenia tego co sami nazywają „chorym hip hopem”, „horror rapem” czy też „masażem środkowego ucha małym młotkiem do wybijania szyb w autobusach”. Misker posiada wielki dar do robienia podkładów z których przebija niepokój, groza i strach. Natomiast Słoń ma niesamowity talent do wypełnienia tych podkładów muzycznych tekstem od pojedynczych linijek po obszerne koncepty na kawałki. Duet pierwszą „Demonologią” zaintrygował i zadziwił, natomiast drugą rzucił na kolana polską scenę hip-hopową.

Nota biograficzna

Duet Słoń & Misker tworzy znany poznański raper Wojciech Zawadzki oraz znany inżynier dźwięku Mikołaj Skommer. Obaj artyści od lat tworzą różne projekty muzyczne na polskiej scenie hip- hopowej, natomiast płyta „Demonologia II” jest drugim dzieckiem tego duetu.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Słoń & Mikser
Gatunek: Rap & Hip Hop

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię