Facebook Twitter Reset

Carrion „Dla Idei” – polski rock w doskonałym wydaniu

Myli się ten kto twierdzi, że rock w Polsce swoje najlepsze czasy ma już dawno za sobą, i obecnie w gatunku tym nie ukazują się praktycznie żadne ciekawe rzeczy. Idealnym zaprzeczeniem tych słów jest płyta „Dla Idei” zespołu Carrion, która ukazała się w tym roku.

Grupa ta wydała wcześniej już dwa albumy, dzięki którym ugruntowała ona swoją pozycję jako jeden z niewątpliwie najciekawszych zespołów na polskiej scenie rockowej. Płyta „Dla Idei” stanowi doskonałe potwierdzenie tego, że zespół w pełni zasługuje na dużą popularność i uznanie fanów, jakim cieszy się aktualnie.

Carrion Dla Idei

Carrion Dla Idei

Mocny, klasyczny rock

Już po krótkim przesłuchaniu „Dla Idei” zdamy sobie sprawę z tego, że jest to płyta skrywająca w sobie wszystkie rzeczy które kochamy w muzyce rockowej najbardziej; ponadto sam zespół Carrion wykazuje naprawdę wysoki poziom w wykonywaniu swojej muzyki, dzięki czemu płyty słucha się jeszcze przyjemniej. Cały album charakteryzuje się przede wszystkim doskonałym brzmieniem przesterowanych gitar połączonym z mocnymi riffami. Nowy wokalista zespołu spisał się na medal, idealnie dostosowując swój śpiew do granej akurat muzyki – potrafi zaśpiewać zarówno mocno i gardłowo, jak i nieco spokojniej. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że muzyka zawarta na płycie jest dość zróżnicowana, przez co ostre granie nie trwa tutaj przez cały czas – oprócz tego znajdziemy tu wiele spokojniejszych momentów i całych piosenek utrzymanych w nieco wolniejszym tempie. Na uwagę zasługuje również i to, że zarówno w tych wolniejszych jak i ostrzejszych piosenkach cały czas spotykamy się z bardzo chwytliwymi melodiami, które naprawdę wpadają w ucho.

Słabe strony płyty?

Mówiąc ogólnie, trudno jest doszukać się jakichkolwiek rzeczywiście słabych stron tej płyty czy mankamentów które sprawiałyby, że nie słucha się jej dobrze. Niektórzy zwrócą prawdopodobnie uwagę na sam fakt, że brakuje tutaj nieco oryginalnych rzeczy i wszystko utrzymane jest w jednakowej konwencji – niekoniecznie musi to być jednak wada całego albumu.

Jeśli sam posiadasz własną opinię na ten temat, to zapraszamy do podzielenia się nią w komentarzach i udostępnienia tego artykułu na Facebooku!

1 opinie do “Carrion „Dla Idei” – polski rock w doskonałym wydaniu”

  1. 16 stycznia 2015 dnia 11:01 #

    Płyta jest świetna :) Słucham ją od momentu kiedy się pojawiła.

Dodaj swoją opinię