Facebook Twitter Reset

„Body Blues”, czyli niezwykły album w rytmie Jazzu. Zespół Daddy’s Cash wydał drugi album

Daddy’s Cash wejście na scenę rozpoczęli od wielkiego boom. Debiutancki album zespół nagrał razem Johnem Lee Hookerem Juniorem. Ten amerykański muzyk jest synem legendy bluesa. Obecnie w sklepach muzycznych pojawił się ich druki album „Body Blues”, który zapewne dogoni popularnością „That’s what the blues is all about”.

bestseller

Krótki staż, duży sukces

Body Blues

źródło: fotografia wydawcy

Muzycy z jazzowego zespołu Daddy’s Cash mimo bardzo krótkiego stażu na scenie, mają już na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Na pierwszej płycie zespołu słychać znakomity wokal Johna Lee Hookera Juniora syna legendy bluesa. Debiutancki album „That’s what the blues is all about” zdobył dużą popularność i okazał się sukcesem, tylko dwa miesiące od premiery okrył się złotem.

Największą popularnością cieszą się kompozycje „Something’s Wrong” oraz „That’s What The Blues Is All About”, które nie opuszczają listy przebojów radiowej Trójki.

Nowy album, nowe wyzwania

Nowy album „Body Blues” to genialna kompozycja i niezapomniane brzmienie utworów opowiadających o radości i łzach, miłości i zdradzie oraz o problemach i przyjemnościach. Nic w tym dziwnego ponieważ cechą charakterystyczną zespołu jest imponujące instrumentarium.

Składają się na nie harmonijka ustna, instrumenty klawiszowe, dwie gitary elektryczne, gitara basowa, sekcja dęta złożona z saksofonu, trąbki, puzonu perkusja oraz instrumenty perkusyjne. Tak duży dziesięcioosobowy skład to novum na polskiej scenie bluesowej w ostatnich latach. Album „ Body Blues” to czternaście utworów łączących funk, blues i soul w jedną perfekcyjnie zgraną całość.

Nota biograficzna

Daddy’s Cash to dziesięcioosobowy polski big band bluesowy. Powstał w 2010 roku, ale zadebiutował nieco później. Debiutancka płyta „That’s what the blues is all about” została nagrana wraz z amerykańskim muzykiem Johnem Lee Hookerem, Juniorem, synem legendy bluesa. Obecnie do sklepów muzycznych wchodzi drugi studyjny album zespołu „Body Blues”.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Daddy’s Cash
Gatunek: Blues

1 opinie do “„Body Blues”, czyli niezwykły album w rytmie Jazzu. Zespół Daddy’s Cash wydał drugi album”

  1. Tomasz W.
    27 listopada 2013 dnia 11:38 #

    Nie jestem fanem bluesa, ale Body Blues miałem okazję posłuchać u znajomej i na prawdę kawał dobrej muzyki.

Dodaj swoją opinię