Facebook Twitter Reset

Album „The Shape of a Broken Heart” ciągle zachwyca. Imany nadal w czołówce rankingów muzycznych

Pomimo że od wydania jej debiutanckiego albumu „The Shape of a Broken Heart” minął rok to i tak nie przeszkadza to twórczości Imany. W listopadzie będzie można posłuchać ją na żywo w Warszawskim klubie Stodoła, dlatego też warto przypomnieć jak niezwykła była historia tego albumu oraz samej jego autorki.

bestseller

Z Nowego Jorku prosto do Paryża

Imany

źródło: fotografia wydawcy

Imany historia z muzyką zaczęła pięć lat temu, kiedy to postanowiła przestać pełnić rolę modelki i zapragnęła zmienić coś w swoim życiu. Spakowała więc walizkę wsiadła do samolotu w Nowym Jorku i wylądowała w Paryżu z mocnym postanowieniem, że odniesie sukces. Z modelki dzięki ciężkiej pracy oraz odrobiny szczęścia została piosenkarką. Pierwszy krążek Imany „The Shape of a Broken Heart” to debiutanckie dwanaście utworów w świetnej aranżacji muzycznej.

Afrykańskie rytmy

W muzyce Imany słychać wpływ afrykańskich korzeni, jej muzyka to mieszanka soulu, folku oraz bluesa. Wokalistka ma niesamowitą barwę głosu, śpiewa jakby przez nos przez co jej głos jest brzmi oryginalnie i niepowtarzalnie. Można powiedzieć, że płyta „The Shape of a Broken Heart” jest bardzo spójną kompozycją.

Nie ma na niej ani typowych ballad, ani przesadnie skocznych kawałków natomiast piosenki są przepełnione brzmieniem wielu instrumentów. Utwory potrafią wprowadzić słuchacza raz to w melancholijny, raz wesoły nastrój. Niewątpliwie Imany to kolejna niesamowita wokalistka z Francji, która odniosła międzynarodowy sukces.

Nota biograficzna

Nadia Mladjao powszechnie znana jako Imany to francuska piosenkarka, autorka tekstów oraz była modelka. Debiutancki album „The Shape of a Broken Heart” zdobył status platynowej płyty we Francji, Grecji oraz potrójnej platyny w Polsce. Jej pseudonimem w języku Suahili oznacza „wiarę”; swoją karierę muzyczna rozpoczęła niezwykle, w 2008 roku kiedy to wylądowała na paryskim lotnisku z jedną walizką oraz nagranym demo. Dzięki dużej determinacji i pomocy siostry Imany udało się zdobyć karierę muzyczną.

Rok wydania: 2012
Wykonawca: Imany
Gatunek: Pop & Rock

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię