Facebook Twitter Reset

Album 9893 Dawida Kwiatkowskiego osiągnął statut złotej płyty. Niewiarygodny sukces na trzy tygodnie przed premierą

Okazuje, że debiutancka płyta Dawida Kwiatkowskiego okazała się jego pierwszym wielkim sukcesem. Trzy tygodnie przed pojawieniem się albumu zyskał on status złotej płyty. Stało się tak dlatego, że ilość aktualnych zamówień przekroczyła 15 tysięcy egzemplarzy. To pierwszy taki przypadek na polskim rynku muzycznym.

bestseller

Największy debiut tego roku

Dawid KwiatkowskiDo premiery albumu 9893 zostało jeszcze kilka dni, a już znajduje się on na pierwszym miejscu sprzedażowym na stronie empik.com. Fani blogera i muzyka Dawida Kwiatkowskiego szturmują sklepy muzyczne. Nie ma się co dziwić ponieważ artysta przygotował dla fanów niezwykły prezent w środku albumu znajduje się plakat artysty. Na płycie znajduje się dwanaście utwórów i bonusowy trzynasty remix. W „9893” fani będą mieli okazję posłuchać niesamowitego głosu Dawida śpiewającego w duecie z Patrykiem Kumorem oraz Jayem Delano. Płytę promują dwa znajdujące się w albumie single Biegnijmy oraz Na Zawsze, napisane przez Ewelinę Lisowską.

Dawid w roli autora tekstów

Na nowej płycie Dawid Kwiatkowski pokazał nie tylko talent wokalny, ale też sprawdził się jako autor tekstów. Większość piosenek jest autorstwa Dawida, a część napisała specjalnie dla niego Ewelina Lisowska.

Podkład muzyczny został nagrany w dużej części na żywych instrumentach, nie obyło się jednak bez elektroniki. Mastering płyty wykonało francuskie studio zajmujące się tworzeniem płyt takich gwiazd jak David Guetta, Avicia czy Kanye West. Album 9893 jest odzwierciedleniem osobowości Dawida, którego można usłyszeć w wielu różnych odsłonach.

Nota biograficzna

Dawid Kwiatkowski to siedemnastoletni bloger oraz najgłośniejszy debiutant na scenie muzycznej tego roku. Już niedługo premiera jego pierwszej złotej płyty 9893. Artysta napisał na swoim blogu, że bardzo cieszy się tym sukcesem i nie może uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Debiutancka płyta to owoc bardzo ciężkiej pracy, a także tysiąca godzin stresu, wielogodzinnych rozmów, a przede wszystkim jest to sto procent prawdy.

Rok wydania: 2013
Wykonawca: Dawid Kwiatkowski
Gatunek: Pop & Rock

Na razie nikt nie napisał swojej opinii. Możesz być pierwszy.

Dodaj swoją opinię